Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Увага, суд перейменовано з Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська
01 травня 2025 року м. Кам’янське № 10
з основної діяльності
Про затвердження Порядку роботи
зі скаргами державних службовців
Дніпровського районного суду міста Кам’янського
З метою належної організації роботи з розгляду скарг, поданих державними службовцями відповідно до статті 11 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу», з урахуванням Методичних рекомендацій щодо дій у разі можливого порушення наданих Законом України «Про державну службу» прав або виникнення перешкод у реалізації права на державну службу (за статтею 11 Законом України «Про державну службу»), затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 08.11.2023р. № 180-23,
Н А К А З У Ю:
Керівник апарату
Дніпровського районного суду
міста Кам’янського Христина ІЩЕНКО
Порядок
роботи зі скаргами державних службовців
Дніпровського районного суду міста Кам’янського
щодо можливого порушення наданих їм Законом України «Про державну службу» прав або виникнення перешкод у реалізації права на державну службу (за статтею 11 Закону України «Про державну службу»)
І. Загальні положення
У цьому Порядку визначено процедуру розгляду скарг державних службовців Дніпровського районного суду міста Кам’янського щодо можливого порушення наданих їм Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) прав або виникнення перешкод у реалізації права на державну службу у Дніпровського районного суду міста Кам’янського.
ІІ. Подання скарги державним службовцем
Скарга подається особисто або надсилається поштовим відправленням із описом вкладення та повідомленням про вручення, або на загальну електронну скриньку суду. У разі надсилання скарги відлік строку її розгляду розпочинається з моменту фактичного отримання її судом.
Найменування посади та власне ім’я, прізвище керівника державної служби, якому подається скарга;
Інформацію про державного службовця (прізвище, ім’я та по батькові
(за наявності), найменування посади, зворотна адреса);
Факти, що призвели до порушення прав державного службовця, встановлених Законом № 889, або створили перешкоди у їх реалізації, інші обставини, що підтверджують викладені факти;
Посаду особи, дії (бездіяльність) якого (якої), на думку державного службовця, призвели до порушення наданих Законом № 889 прав або створення перешкод у реалізації таких прав;
За наявності ‒ рішення або копії рішень, які приймалися з цього
(або пов’язаного з ним) питання за зверненнями державного службовця раніше, а також копії інших документів, що можуть свідчити про порушення прав державного службовця;
Вимогу про поновлення прав та/або усунення перешкод у їх реалізації.
Якщо державний службовець ставить вимогу про утворення комісії для перевірки викладених фактів, про це також зазначається у скарзі.
III. Комісія для перевірки викладених у скарзі державного службовця фактів
- працівники, визначені керівником державної служби з числа державних службовців апарату суду;
- представники державного службовця, визначені ним із числа державних службовців апарату суду.
- наявність порушення певного, з числа передбачених статтею 7 Закону № 889, права (прав) або створення перешкод у їх реалізації із відповідним обґрунтуванням та посиланням на положення відповідних нормативно-правових актів;
- рекомендації щодо заходів, спрямованих на поновлення прав державного службовця та/або усунення перешкод у їх реалізації.
Закону № 889 не пізніше 20 календарних днів із дня отримання скарги зобов’язаний надати державному службовцю обґрунтовану письмову відповідь.
Інформація або документи, надіслані поштою, в тому числі електронною, чи шляхом передачі з використанням інших засобів зв’язку вважаються такими, що доведені до відома державного службовця на п’ятий календарний день з моменту їх відправлення.
У разі неотримання обґрунтованої відповіді на скаргу в установлений частиною третьою статті 11 Закону № 889 строк або незгоди з відповіддю керівника державної служби державний службовець відповідно до частини четвертої статті 11 Закону № 889 може звернутися з відповідною скаргою до суду.